A Terrorelhárítási Központ (TEK) emberei fogtak el Szegeden két szerb férfit, akiket a szlovák rendőrség azzal gyanúsított meg, hogy ők raboltak ki egy kassai bankot áprilisban – írta a Parameter.sk.
Az eset során senki sem sérült meg, az elkövetők azonban fegyverrel fenyegettek egy alkalmazottat, aki végül nyolcezer eurót adott át nekik. A biztonsági kamerák felvételei alapján kiderült, hogy a huszonkét, illetve harminchét éves gyanúsított napokkal a bankrablás előtt járt a helyszínen, hogy felmérje a terepet, majd egy lopott rendszámú BMW-vel elhajtottak. A rendőrség szerint a páros több fegyveres rablást követett el többek közt Szlovákia, Magyarország és Szlovénia területén. A két férfi jelenleg más bűncselekményért van előzetes letartóztatásban Magyarországon, a bankrablásokért héttől tizenkét évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti őket.



