Mindenszentek napján, november 1-jén ünneplik a katolikusok az összes szentet, vagyis valamennyi megdicsőült lelket, november 2-án, halottak napján pedig megemlékeznek minden elhunytról, különösen a tisztítótűzben szenvedő lelkekről.
Országszerte sokan gyertyát, mécsest gyújtottak elhunyt szeretteik emlékére és felkeresték a temetőkben hozzátartozóik sírját mindenszentek és halottak napja alkalmából a hét végén.
A gyönyörű mécsesekkel teli temetőkről, a legszebb pillanatokról galériát állítottunk össze:
MTI/Komka Péter







