Hamarosan jönnek az S-sel kezdődő rendszámok

Vesszük az új autókat

Krónika
  • 2019.10.24. - 01:44

A Belügyminisztérium a Vezess kérdésére azt közölte, hogy 2020 első negyedévében várható, hogy az okmányirodák elkezdjék az S-sel kezdődő rendszámok kiadását, de a váltás akár már idén decemberben is megtörténhet.

Mindez azt jelentheti, hogy a tizenhat hónapja bevezetett, R jelzésű sorozat rekordgyorsan kifutna, hiszen a korábbi, P-vel kezdődőnek ehhez húsz hónapra volt szüksége. Az, hogy egy rendszámtípusból mennyi fogy, az értékesített és forgalomba állított új járművek, valamint a külföldről behozott, honosított használt autók mennyiségétől függ. Idén szeptemberig az új autók értékesítése tíz százalékkal haladta meg a tavalyi értéket (112 ezer), míg a használtaknál 2,2 százalékos visszaesés (117 ezer) volt tapasztalható. A leglassabban a gazdasági válság idején fogytak a rendszámok, az L betűt 2007 decemberétől 2012 márciu­sáig, az M-et pedig 2011 novemberétől 2015 márciusáig osztották. Ha így növekszik a hazai autópiac, akkor a három betű, három szám formátum 2026-ban fogyhat el.

Reklám