Egyre több áldozata van a tbc-nek

Súlyosbodó járvány Észak-Koreában

Krónika
  • 2019.10.19. - 00:42

Észak-Koreában tavaly húszezer ember halhatott meg tuberkulózisban, huszonöt százalékkal több, mint egy évvel korábban – közölte a Yonhap dél-koreai hírügynökség.

Észak-Korea Brazíliával, Kínával, Indiával, Indonéziával és Oroszországgal azon húsz ország között van, ahol a legsúlyosabb a helyzet. A washingtoni székhelyű Eugene Bell Alapítvány eddig csak a fővárosban, Phenjanban végezhetett gyógyító tevékenységet, de az észak-koreai vezetés most lehetővé tette ennek kiterjesztését vidékre is.

Reklám