Felfüggesztett börtönt kért az ügyész a vádlottakra

Megkezdődött az Alstom-per

Krónika
  • 2019.10.16. - 01:19

Felfüggesztett börtönbüntetést indítványoztak a vádlottakra, ha beismerik a bűncselekmény elkövetését az Alstom-ügyben kedden indult büntetőper tárgyalásán – közölte a Fővárosi Törvényszék az MTI-vel.

A négy vádlott tagadta bűnösségét. Az Alstom-metrószerelvények szállítására kiírt közbeszerzési pályázat befolyásolása miatt indult büntetőügyben Központi Nyomozó Főügyészség a vádlottakat vesztegetés bűntettével vádolja. A KNyF az áprilisban megvádolt négy ember mellett egy újabb személy ellen is vádat emelt vesztegetés miatt az Alstom-ügyben, akit novemberben hallgat meg a bíróság. A vádhatóság indítványozta, az újabb vádemelést a bíróság egyesítse az alapüggyel. A vádirat szerint az Alstom egyik vezető tisztségviselője 2005-ben egymillió euró átadásával vesztegetett meg a tender eredményét befolyásolni képes ismeretlen embert vagy embereket. A jogtalan pénzt fiktív tanácsadói szerződésekkel, osztrák és dán közvetítő cégeken keresztül fizették ki, 8,4 millió euró (2,8 milliárd forint) összegben.

Reklám