Mint ahogy arról lapunk beszámolt, az indonéz hatóságok áprilisban bejelentették, hogy 2020 januárjától lezárják a komodói sárkányok lakóhelyéül szolgáló Komodo-szigetet az ott élő óriási varánuszok védelmében, azzal, hogy majd csak egy év múlva nyitják meg újra az idegenforgalom előtt.
A most érkezett hírek alapján azonban úgy tűnik, hogy változott a terv. A távirati iroda jelentése szerint a sziget januártól továbbra is látoghatható lesz, csak éppen az eddigi tíz dollár helyet ezer dolláros belépődíjat szednek majd a turistáktól. A „sárkányfigylés” ugyanis egyre népszerűbb: tavaly mintegy százhetvenhatezer látogatót regisztráltak, míg tíz évvel korábban, 2008-ban még csak negyvennégyezren jártak ott. Az ezerdolláros tagsági díj egyéves belépést biztosít a szigetre látogatóknak. A tagságnak két szintje lesz. A prémiumtagok ellátogathatnak a sárkányok fő territóriumának számító Komodo-szigetre, a nem prémiumtagok pedig a Komodói Nemzeti Park más szigeteire mehetnek, ahol szintén élnek varánuszok. A tagsággal kapcsolatos pontos szabályok kidolgozása jelenleg is folyamatban van, azok részleteit hamarosan nyilvánosságra hozzák.




