Kengurugázolás és elefántmérgezés miatt nyomoznak a hatóságok

Kegyetlenkedés

Krónika
  • 2019.10.01. - 02:57

Állattal szembeni kegyetlenkedés ügyében indított nyomozást az ausztrál rendőrség azt követően, hogy húsz kengurut szándékosan gázolt el egy gépkocsivezető az Ausztrália délkeleti részén fekvő tengerparti városban, Merimbulában.

Az elütött állatok tetemeit helyi lakosok találták meg. A rendőrség feltételezése szerint szombat éjjel egyetlen gépkocsi ütötte el a kengurukat. A hét végén a Srí Lanka-i Habanara Természetvédelmi Területen hét elefánttetemre bukkantak. Az állatokat valószínűleg megmérgezték, a hatóságok nyomozást indítottak és feltételezik, hogy helyi falusiak ölték meg méreggel az elefántokat. A Srí Lanka-i kormány adatai szerint az elmúlt öt évben több mint háromszázhetven ember halálát okozták vad elefántok, az emberek pedig minimum ezeregyszáz elefántot öltek meg. A vadon élő elefántok számát hétezer-ötszázra becsülik a szigetországban.

Reklám