A hét elején söpört végig Tokión és vonzáskörzetén a Fakszaj tájfun, amely után csaknem egymillióan maradtak áram, húszezer háztartás pedig víz nélkül – írta az MTI.
A tokiói elektromos művek gőzerővel dolgozott ugyan a szolgáltatás helyreállításán, de tegnap még mindig négyszázharmincezer háztartás volt áram nélkül. A lakosoknak a városházán lehet vizet vételezni vagy feltölteni telefonjaikat, de az emberek egyre feszültebbek a napok óta tartó áramszünet miatt. A Fakszaj volt az utóbbi évek legerősebb tájfunja Tokió környékén.



