Kiemelték a bombát, újraindul a forgalom

Krónika
  • 2019.07.26. - 12:03
Cikk borítókép
Rendőrök és tűzszerészek a Városligetben, ahol egy második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbombát hatástalanítanak a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred szakembereiMTI/Illyés Tibor | MTI/Illyés Tibor

A honvédség tűzszerészei sikeresen kiemelték a második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogrammos rombolóbombát a Városligetnél - közölte a fővárosi kormányhivatal pénteken, valamivel dél előtt a honlapján.

Az Ajtósi Dürer sor és a Dózsa György út kereszteződéséhez közel eső területen, egy zárt építkezésen találták korábban a rombolóbombát.

A környékbeli utcák lezárását feloldották, megindulhat a forgalom, a lakók visszatérhetnek a lakóhelyeikre. A BKK járatai hamarosan a megszokott útvonalon közlekednek - írta közleményében a kormányhivatal.
 

Hatástalanított, elszállításra váró második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbomba a tűzszerészek teherautójában
Hatástalanított, elszállításra váró második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbomba a tűzszerészek teherautójában
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Kapcsolódó cikkek
Reklám