Az Apollo–11-et ünnepelték világszerte a hétvégén

Krónika
  • 2019.07.22. - 01:35
Cikk borítókép
apollo11AFP/Loren Elliott

Tűzijátékokkal, koncertekkel, fényjátékokkal, illetve exkluzív kiállításokkal ünnepelték az Egyesült
Államok több városában is vasárnap, hogy ötven évvel ezelőtt, a történelemben először ember lépett a Hold felszínére.

A múlt hét során minden este kivetítették a Washington-emlékműre a Saturn–V rakéta életnagyságú képét, de megnyitották egyebek mellett a houstoni Johnson Űrközpont 30-as számú épületének irányítótermét is, ahonnan a holdmissziót levezényelték. Ferenc pápa rendkívüli álomnak nevezte a holdraszállást a Szent Péter téren tartott beszédében. A jubileum alkalmából Donald Trump a Fehér Házban fogadta az Apollo legénységének két életben lévő űrhajósát, Edwin „Buzz” Aldrint és Michael Collinst, az eseményen jelen voltak Neil Armstrong családtagjai is. Szombaton a holdraszállás évfordulójának tiszteletére elindult az űrbe a Szojuz MSZ–13 is, fedélzetén egy amerikai, egy orosz és egy olasz tiszttel. Az orosz űrhajó tegnap sikeresen összekapcsolódott a Nemzetközi Űrállomással.

Reklám