Bizonyságául annak, hogy a japán ínyencek alaposan kiéheztek a bálnahúsra, igen magas áron keltek el a harminc év után hétfőn újraindult, kereskedelmi célú bálnavadászatból származó első állatok Japánban.
Tizenötezer jent (negyvenezer forint) is fizettek a csukabálnahús egyetlen kilójáért csütörtökön egy Tajdzsiban rendezett árverésen, ami többszöröse az eddigi átlagáraknak. Az éttermekben a kedvelt bálnasteakért mintegy tizenhétezer forintot kérnek. A húst az északi Kusiro város bálnavadászai által a tilalom feloldása utáni első napon leölt két csukabálnából dobták piacra. Mint arról beszámoltunk, Japán június 30-án kilépett a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottságból (IWC), hogy folytathassa a kereskedelmi célú vadászatot. Nem vártak sokáig: az első hajók hétfőn ki is rajzottak az ázsiai szigetország körüli vizekre.



