Tíz évig bujkált Dominikán a gyilkos

Vádemelés egy nyíregyházi férfi ellen

Krónika
  • 2019.04.30. - 03:46

Tizenegy évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottja ellen emelt vádat a szabolcsi főügyészség. A vád szerint a férfi olyan súlyosan bántalmazta élettársát, hogy a nő belehalt sérüléseibe – közölte a főügyészség vezetője az MTI-vel. A vádlott 2003-tól élt élettársi kapcsolatban a nővel egy nyíregyházi családi házban, gyakran veszekedtek, a férfi többször bántalmazta a nőt.


A vádirat szerint a férfi 2008. május 3-án, a barátai társaságából hajnalban hazatérő nőt napokig bántalmazta. Az asszony próbált segítséget kérni a szomszédban élő családtól, de azok nem akartak beavatkozni. A férfi május 5-én magára hagyta a magatehetetlen nőt, és elmenekült. Az asszonyt aznap egy ismerőse találta meg, aki értesítette a mentőket, a nő a kórházban pár nap múlva elhunyt. A férfi évekig bujkált, nemzetközi elfogatóparancs alapján Dominikán fogták el, és 2018 júliusában adták át a magyar rendőrségnek. A letartóztatásban lévő vádlott tagadja a bűncselekmény elkövetését. Az ügyészség börtönbe küldené.

Reklám