Kanyarós megbetegedés gyanúja miatt több mint kilencszáz embert helyeztek karanténba Los Angeles két egyetemén – adta hírül az MTI.
A vizsgálatok alapján a fiatalok közül kétszáz visszatérhetett később az egyetemekre, a gyanú ugyanis nem igazolódott esetükben. Az intézmény többi hallgatóját hazaküldték, azonnali orvosi vizsgálatot rendelve el. Az Egyesült Államokban január óta 695 megbetegedést regisztráltak, a járványügyi hivatal szerint a húsz éve megszűntnek nyilvánított kór újra terjed. A járvány fő oka az oltásellenes mozgalom térhódítása, amely szerint az oltások különféle betegségeket, köztük autizmust okoznak. Donald Trump amerikai elnök először pénteken szólalt meg az ügyben és hívta fel a figyelmet az oltások fontosságára, New Yorkban a városi hatóságok pedig a kialakult járvány miatt kötelezővé tették a védőoltásokat.


