Jogerősen tíz év börtönbüntetésre ítélte tegnap másodfokon a Debreceni Törvényszék az ebesi álbrókert, aki 559 embertől csaknem kétmilliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között – jelentette az MTI.
K.S. vádlott első fokon tizenkét év börtönt kapott és végleg eltiltották foglalkozásának gyakorlásától. Az ítélet indoklásában a bíró kiemelte, az ebesi férfi több száz sértett, részben életkezdő fiatalok sérelmére követte el a bűncselekményt, akik kezdeti megtakarításaikat bízták a vádlott által irányított gazdasági társaságokra. Voltak, akiknek gyermekeik továbbtanulása, a családi otthon biztonsága volt a céljuk. A vádlott több idős, sőt vele rokoni, baráti, munkatársi viszonyban álló ember bizalmával is visszaélt. A férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését.



