Cáfolta lapunknak az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) a PestiSrácok.hu értesülését, amely szerint alárendelt intézménye, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) az idén több száz esetben tévesen értesített véradókat arról, hogy HIV-fertőzöttek.
Lapunkat az ÁEEK arról tájékoztatta, hogy az OVSZ semmilyen esetben nem értesíti arról a véradóit, hogy bármilyen betegségben szenvednének. Ezt látszik megerősíteni az ellátó honlapjára időközben feltett hivatalos értesítés szövege is, amelyben nincs szó betegségről, csupán arról, hogy az eredményben olyan eltérést találtak, amely veszélyeztetheti a donor egészségét. Az OVSZ felhívja a figyelmet arra is, hogy 1986 óta, amióta bevezették a HIV-szűrővizsgálatot, vérkészítménnyel egyszer sem történt vírusátvitel.



