Tanulmányi kiránduláson vett részt Erdélyben június elsejétől négy napon át a jászkiséri Csete Balázs Általános Iskola negyvenöt tanulója az Emberi Erőforrások Minisztériuma csaknem másfél millió forintnyi támogatásával, a Határtalanul! program keretében.
A nemzeti összetartozás napjáról közösen emlékeztek meg a helyi fiatalokkal, ezzel is erősítve magyarságtudatukat, az egy nemzethez tartozás lélekemelő érzését.
A kirándulás során felkeresték az aradi, a világosi, a dévai, a gyulafehérvári, a szászvárosi, a nagyenyedi, a vajdahunyadi és a temesvári várat, valamint a szászvárosi, a nagyenyedi és a hátszegi református templomot.
Megkoszorúzták az aradi vértanúk emlékművét, s adományokat – szépirodalmi és ismeretterjesztő könyveket – adtak át a csernakeresztúri Téglási Gábor Általános Iskola tanulóinak és a dévai Dévai Szent Ferenc Alapítvány árvaháza lakóinak. Minden részt vevő diák életre szóló élményként élte meg az erdélyi tanulmányi kiránduláson eltöltött öt napot.



