Egyik terrorszervezetnek vagy radikális vallási csoportnak sincs köze a szombaton Budapest közelében, egy bolgár turistabuszban talált gyanús csomaghoz – közölte tegnap a Terrorelhárítási Központ. A hivatalos beszámolók szerint az M0-s autópálya Anna-hegyi pihenőjében hatástalanították, majd elszállították a rendőrség tűzszerészei.
A rendőrség kérdésünkre nem erősítette meg azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint egy házilag készített csőbombát találtak. Csiszér-Kovács Viktória, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunkat arról tájékoztatta, hogy a Prágából Várnába tartó busz több mint harminc utasát a Nemzeti Nyomozó Iroda tanúként hallgatta meg, ennek részleteit azonban a vizsgálat érdekei miatt nem ismertette.
Bolgár lapok szerint a pokolgép egy folyadékkal teli flakon volt, amelyet kábelek segítségével egy óraszerkezettel kötöttek össze, amelyre a csomagtartóban bukkantak rá, miután a buszban érezhető erős szag miatt a sofőrök átvizsgálták a járművet. A csomagot vélhetőleg a neve alapján cseh vagy szlovák fiatalember vihette fel a buszra, ő azonban Brünnben leszállt a járatról, és azóta nem látták.
A rendőrség lapunknak nem erősítette meg, hogy az említett férfit keresnék vagy köröznék az ügyben, illetve felvették-e a kapcsolatot a cseh társszervekkel.
Nem terroristáké volt a csomagEgyelőre nem tudni, csőbombát találtak-e a buszon - Egyik terrorszervezetnek vagy radiká...
Posted by Magyar Hírlap on 2015. május 20.



