Egyéves börtönbüntetést kapott az a tizenegy afgán rendőr, akik képtelenek voltak megakadályozni egy megrágalmazott nő brutális meggyilkolását még márciusban, Kabulban.

Májusban már halálra ítéltek négy férfit a tömegből, további nyolcat pedig börtönbüntetéssel sújtottak. A rendőrök felelősségre vonása fontos lépés, mivel eddig ritkán szabnak ki büntetéseket passzív cselekedetekért.
Forrás: BBC



