Párt kapott Giora, a Nyíregyházi Állatparkban élő ötéves szumátrai tigris hím, a Lara nevű kétéves nőstény (képünkön) tegnap érkezett Hollandiából a nemzetközi fajmegmentési tenyészprogram jóvoltából a Sóstói-erdőben lévő állatkertbe.

Az intézmény tájékoztatása szerint azt várják, hogy a tigrispár népes családot alapít a megyeszékhelyen. A legerősebb nagymacskák kilenc alfaja közül háromnak – a balinak, a kaszpinak és a jávainak – már nincs élő egyede, míg a szibériai, a bengáli, az indiai, a dél-kínai, a maláj és a szumátrai tigris pedig a kipusztulás szélén áll.



