A rongálókról korábban a rendőrség képet közölt, azóta sikerült őket beazonosítani. Gyanúsítottként hallgatták ki őket.
Rongálás miatt indított eljárást a rendőrség három fiatal ellen, akik a gyanú szerint még februárban összefirkálták belülről az egyik metrószerelvényt az Őrs vezér tér és a Déli pályaudvar között. A rendőrség április végén felhívást és képet tett közzé a firkálókról, „akciójukat" ugyanis a metró biztonsági kamerája rögzítette.
Az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálatától hétfőn azt a választ kaptuk, hogy a trió tagjait sikerült azonosítani, és már ki is hallgatták őket. „A bűncselekmény elkövetését mindhárman elismerték" – közölték.



