Füstgránátokat, paprikasprayt és gumilövedékeket vetett be a rohamrendőrség az amerikai, Maryland állambeli Baltimore-ban a több száz emberből álló tiltakozó tömeg ellen, amely dacolt a kedden életbe lépett kijárási tilalommal.

A város nyugati részén tüntetők üvegpalackokkal dobálták meg a rohamrendőröket, és visszahajigálták közéjük a füstgránátokat. Sérültekről és letartóztatásokról nem érkeztek hírek. Hétfőn súlyos zavargások robbantak ki a városban azután, hogy eltemették a rendőri őrizetben elszenvedett gerincsérülésébe belehalt fiatal afroamerikait, Freddie Grayt. A feldühödött tömeg kövekkel dobálta meg a rendőröket, fosztogatott, a randalírozók baseballütőkkel zúzták be a gépkocsik ablakait, járőrautókat gyújtottak fel.



