Tizenöt ember vesztette életét, több mint hatszázan orvosi segítségre szorultak tegnapi adatok szerint a dél-szibériai Hakaszföldön egy engedély nélküli tarlóégetés miatt kitört tűzvészben.

A lángokban csaknem negyven településen ezerkétszáz, többségében fából épült lakóház égett le vasárnap. A tüzet tegnap reggelre eloltották, a krasznojarszki határvidéken azonban másfél ezer hektáron még égnek az erdők. Szibériában tavasszal gyakran pusztítanak súlyos tűzvészek, legutóbb 2010-ben söpört végig erdő- és tőzegtüzek sorozata Oroszországon. Abban a katasztrófában lakóházak ezrei égtek le, és sokan meghaltak. Az orosz szövetségi nyomozóhivatal eljárást indított.



