Per kezdődött a kosarasok balesete miatt

Krónika
  • 2015.03.24. - 15:36

Megkezdődött tegnap a másfél évvel ezelőtti, vitnyédi buszbaleset ügyének tárgyalása a Soproni Járásbíróságon.

A szerencsétlenség egyik érintettje a Hat-Agro Uni Győr női kosárlabdacsapatát szállító jármű volt, a tragédiában életét veszítette Tapodi Péter, a csapat klubigazgatója és Füzy Ákos vezetőedző. A buszon heten súlyosan, hatan könnyebben sérültek meg, egy ember maradandó egészségromlást szenvedett.

Az ügyészség szerint a balesetet egy hetvenegy éves férfi okozta, aki figyelmetlensége miatt hajtott neki a nagyobb járműnek kocsijával, amelynek sofőrje elkerülő manőverbe kezdett, de az autóbusz felborult. Az idős embert halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset okozásával vádolják. K. Mihály a tárgyaláson elmondta, hogy felelősnek érzi magát a történtekért, és bocsánatot kért az érintettektől. A per májusban várhatóan szakértők meghallgatásával folytatódik.
Reklám