Csütörtökön már élesben működik az utakon a rendőrség új kamerarendszere, amely egyelőre csak a gyorshajtókat szűri ki, a nyár közepétől azonban szinte minden közlekedési kihágást észlel majd.
Mint arról korábban beszámoltunk, az új eszközök nemcsak a sebesség túllépését mérik, hanem alkalmasak az automatikus rendszámfelismerésre, a forgalom nagyságának felmérésére, torlódások észlelésére, és kiszűrik a záróvonalat átlépő, a tilos jelzésen áthaladó vagy a buszsávban közlekedő civil járműveket is. A csütörtökön szolgálatba álló berendezésekkel azonban egyelőre csak sebességet mérnek a járőrök, a jelzések alapján így időlegesen csak a gyorshajtók számíthatnak bírságra. A komplex közlekedési ellenőrzőpontok említett további funkcióit várhatóan a nyár közepétől alkalmazza majd a rendőrség. Egy-egy berendezés 5,7 millió forintba kerül, azokat európai uniós támogatással vásárolta a rendőrség. Jámbor István a sajtóeseményen közölte: az eszközök üzembe állításának célja a közlekedési szabályok betartatása, mert csak így van lehetőség arra, hogy kevesebben haljanak meg az utakon. Az új kamerarendszer jelentette fejlesztés összhangban van az Európai Bizottság célkitűzésével, hogy 2020-ra a négy évvel ezelőtti állapothoz képest a felére csökkenjen a halálos kimenetelű közlekedési balesetek, illetve azok áldozatainak száma. Az alezredes hozzátette: 2013-ig folyamatosan csökkent a közlekedési balesetekben elhunytak száma Magyarországon, de míg abban az esztendőben 591-en veszítették az életüket hazánk útjain, az azt követő évben már 626-an.



