Új pszichoaktív anyag tartása miatt indított eljárást a rendőrség Balassagyarmaton egy huszonkilenc éves férfi ellen, akit csütörtökön a Nógrád megyei város területén ellenőriztek a járőrök.
Kábítószert termesztett az a harmincegy éves férfi, akinek törökbálinti lakásán csütörtökön tartott házkutatást a rendőrség. A családi ház egyik melléképületében a nyomozók kilencven tő vadkenderre, valamint a növények ápolásához, szaporításához, a termés betakarításához szükséges technikai berendezésekre, eszközökre bukkantak. P. Zsoltot a helyszínen őrizetbe vették a rendőrök, és javaslatot tettek az előzetes letartóztatására, a kényszerintézkedés elrendeléséről ma dönthet a bíróság.
Négyszáz tő kannabiszt, különféle tablettákat, másfél kilogramm fehér port és nagy összegű készpénzt foglaltak le a rendőrök a napokban egy ceglédi családi házban, ahol az eddigi adatok szerint a harminchat éves S. Viktor és párja, a huszonnégy esztendős K. Brigitta a gyanú szerint kábítószert termesztett. A helyszínen a rendőrökkel együtt botanikus szakértő is megjelent, az elvégzett gyorsteszt eredménye szerint az elkobzott növényekből jó minőségű drogot termeszthettek a feltételezett elkövetők. Az ingatlanban egy maroklőfegyvert is lefoglaltak az egyenruhások. A hatóság bűnügyi őrizetbe vette a ceglédi párt, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.



