Átdátumozták a több éve lejárt élelmiszert

Krónika
  • 2015.03.17. - 15:30

Százharminckét raklap lejárt szavatosságú élelmiszert és elektronikai eszközt, valamint a szavatossági idő átdátumozásához használatos vonalkódos címkéket, dátumbélyegzőt, dátumcímkéket és festékszóró pisztolyt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy gazdálkodó fülöpjakabi telephelyén Bács-Kiskun megyében – írta a NAV lapunkhoz eljuttatott közleményében.

A rendőrséggel közös ellenőrzésen kiderült, hogy a felhalmozott, gyerekeknek készített kekszek, márkás csokoládék, energia- és üdítőitalok, kávékapszulák eredeti szavatossági ideje – több termék esetében már 2013-ban és 2014-ben – lejárt. A pénzügyőrök a termékek jellegére és a szabálytalanságokra tekintettel haladéktalanul értesítették a Nébih Kiemelt Ügyek Igazgatóságának munkatársait, akik a lejárt szavatosságú termékeket lefoglalták és az ügyben eljárást indítottak.
Reklám