Több mint tízezer embert kellett kitelepíteni Chilében, a festői szépségű Valparaiso kikötővárosban és környékén, ahol a hét végén erdőtüzek miatt szükségállapotot hirdetett a kormány.
A kényszerintézkedést bejelentő Mahmoud Aleuy belügyminiszter-helyettes szombaton nyugalomra intette a lakosságot, és arra kérte az embereket, hogy tegyenek eleget a mentésben részt vevő rendőrség és katonaság utasításainak. A kormány akkor azzal számolt, hogy a helyzet alakulásától függően négy-tizenhatezer lakos evakuálására lehet szükség.
Valparaisóban és a szomszédos Vina del Mar városban már pénteken több száz ember menekült el a főként szegények lakta külvárosokból, mert az erős szélben rendkívül gyorsan terjedtek a lángok, amelyek emberi hanyagság miatt lobbantak fel egy illegális szemétlerakónál.
A Santiago de Chilétől százhúsz kilométerre északnyugatra fekvő Valparaisóban tavaly áprilisban is volt egy hatalmas tűzvész, amely négy nap alatt több mint tízezer hektárra terjedt ki, tizenöt ember meghalt, több mint háromezer lakás, illetve ház leégett.



