Elindult a próbaüzem

Hamarosan utasokat is szállít meghosszabbított vonalán az 1-es villamos

Krónika
  • 2015.03.03. - 16:17

Elindult a próbaüzem a Rákóczi hídon és az ahhoz csatlakozó dél-budai szakaszon, az 1-es villamos meghosszabbított vonalán.

villamos
(Fotó: Hegedüs Róbert)

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint várhatóan március 20. körül már az utasok is végigmehetnek az új szakaszon. Ennek első budai megállója az Infoparknál lesz, a Budafoki és a Dombóvári út kereszteződésében lévő megálló után délre, a Szerémi útra fordul a villamos. Itt a Hauszmann Alajos és a Hengermalom útnál áll majd meg, hogy utána a Fehérvári útnál elérje az ideiglenes végállomást. A mai üzemkezdettől a 2-es metró szerelvényei ismét megállnak a Széll Kálmán téren, de az állomást a Vérmező út felé nyíló ideiglenes bejáraton keresztül lehet megközelíteni – közölte a BKK . A központ egyúttal jelezte, legközelebb március 14-én változik majd a közlekedési rend: a 4-es és a 6-os villamos a dél-budai végállomásától csak a Blaha Lujza térig jár majd, a Széll Kálmán tér és a Blaha Lujza tér között villamospótló busz viszi az utasokat. Változik a téren a közúti közlekedés, és módosulnak a gyalogosútvonalak is.

Reklám