Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítanak a szegedi rendőrök három férfit és egy nőt – egy család tagjait –, az általuk árusított herbál nevű anyagtól egy tizenhat éves fiatal súlyos állapotban került kórházba – közölte tegnap Lázár Szvetozár, a Szegedi Rendőrkapitányság helyettes vezetője.
A család tapétaragasztós vödörben keverte a szert, mocskos körülmények között áztatta az orvosi zsályát. A házi főzésű drogba egyikük vallomása szerint patkánymérget is tettek, egyik fogyasztójuk ettől kerülhetett kórházba. A bűnügyi osztályvezető elmondta, a négy terjesztő közül három előzetes letartóztatását elrendelte a bíróság, a nő szabadlábon védekezhet.



