Négy székely közösséget – a marosvásárhelyi Szent Erzsébet Társulás árváit, a székelyudvarhelyi Református Öregotthon időseit, az oklándi unitárius közösséget és a Hertelendyfalvára kitelepített székely közösséget – támogatnak a második Budapesti Székely Bál bevételéből.
Az ötletgazdák tavaly azért indították el jótékonysági kezdeményezésüket, hogy erősítsék és fejlesszék Székelyföld és az anyaország kapcsolatát, és segítsék a rászorulókat. A bál programja és a vacsora menüje egyaránt a székely hagyományokra épül. Az esten a vendégek a többi között megtekinthetik a Háromszék Táncegyüttes előadását, amelyet divatbemutató, tombola és táncprogramok követnek.



