Tizenkettedik alkalommal szervezi meg mától vasárnapig a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) civilszervezetekkel együttműködve az országos sasszinkront, a hazánkban telelő ragadozó madarak egységes módszertannal, egy időben történő éves számlálását.
Már több évtizede zajlik egy-egy kiemelten fontos területen a telelő sasok állományának felmérése, azonban korábban a helyi mérések különböző módszerekkel és időpontokban történtek, így a telelő madarak becsléséhez csak korlátozottan lehetett az adatokat felhasználni – tájékoztatott Orbán Zoltán, az egyesület munkatársa.



