Ételfertőzés gyanújával vittek 42 külföldit kórházba egy budapesti hotelből

Hányás, hasmenés, láz miatt kezelik a betegeket

Krónika
  • 2014.12.16. - 10:14

Ételfertőzés gyanújával 42 külföldi állampolgárt, főleg fiatalokat vittek az Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet infektológiai osztályaira hétfő este egy fővárosi hotelből - közölte Müller Péter orvos igazgató kedd reggel.

ételfert
Fotó: MTI/Mihádák Zoltán 
A betegek közül negyvenen fiatalkorúak. A betegeket hányás, hasmenés, láz miatt vették fel a kórházba. Kezelésük, kivizsgálásuk folyamatban van. A betegek általános állapota jó, többségüket várhatóan egy-két napon belül kiengedhetik a kórházból. 

A járványügyi vizsgálatot Budapest Főváros Kormányhivatala Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve végzi.

Forrás: MTI

Reklám