Elrendelte egy amerikai bíróság csütörtökön, hogy St. Louis térségében a rendőrség a jövőben előzetesen figyelmeztesse a tüntetőket, ha könnygázt kíván használni, továbbá adjon elég időt ahhoz, hogy a résztvevők távozhassanak a helyszínről.
A bíróság a nevezetes fergusoni eset után lezajlott tüntetésekkel kapcsolatosan beadott panaszok alapján foglalkozott a témával. A Missouri állambeli városban (St. Louis vonzáskörzetében) augusztus óta több ízben voltak tömegdemonstrációk és zavargások, miután fehér rendőrök intézkedés közben lelőttek egy 18 éves fegyvertelen fiatalt, majd a vádesküdtszék úgy döntött, nem emel vádat az ügyben. A mostani felperesek azért emeltek panaszt rendőrségi tisztviselők ellen, mert a rendőrök a demonstrációkon több ízben figyelmeztetés nélkül vetettek be könnygázt, és megnehezítették a tömeg feloszlását, miközben gyermekek és idős emberek is voltak a tüntetők között.




