Egy fehér amerikai rendőr agyonlőtt egy fegyvertelen afroamerikai férfit Arizonában, mialatt New Yorkban és az Egyesült Államok más városaiban is tüntettek a rendőri túlkapások ellen.

A halott zsebében kábítószerként használt erős, addiktív fájdalomcsillapítót találtak. A család ügyvédje azt állítja, hogy egyes szemtanúk kétségbe vonják a rendőrségi jelentés hitelességét.
Az amerikai társadalmat két korábbi haláleset is sokkolta az elmúlt hetekben, amikor fehérbőrű rendőr afroamerikai lakost lőtt agyon.
Forrás: MTI, USA Today


