Megdőlt Budapesten az almaevés Guinness-rekordja

Az egészségpolitikában hangsúlyos a prevenció

Krónika
  • 2014.12.05. - 16:38

Több mint ezren ettek egyszerre almát a budapesti Semmelweis Egyetemen péntek délelőtt. A rekordkísérletben főként egyetemisták vettek részt.

alma
Az egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Beneda Attila elmondta, a kormány szeretné beépíteni a népegészségügyi tervek közé a prevenciót. Ebbe a sorba illeszkedik a nemdohányzük védelméről szóló törvény módosítása, a chipsadó, a mozgás éjszakája és ez a mostani kampány is.

Forrás: MTI

Reklám