Amerika a felelős a nyugat-afrikai ebolajárvány kitöréséért – jelentette ki tegnap a KCNA észak-koreai hírügynökség.
Phenjan szerint az ebolavírussal embereken végzett kísérleteket a Pentagon finanszírozta, hogy biológiai fegyvert fejlesszen ki. Az amerikai védelmi minisztérium száznegyvenmillió dollárt adott egy külföldi gyógyszeripari cégnek, és „kísérleti terepként” nyugat-afrikai országokat szemelt ki. „Az Egyesült Államok a gonoszság nagymestere, amely súlyos fenyegetést jelent az emberiség létére. Bolygónkon lehetetlen biztosítani a békét és virágzást, amíg az amerikai imperializmust meg nem büntetik” – írták. Kim Dzsongun és kormánya novemberben karantént vezetett be az országba érkező külföldieknek, hogy megelőzze a járvány behurcolását, ami diplomáciai gondokat is okozott. Észak-Korea legutóbb 2003-ban a HIV vírus terjedése ellen vezetett be hasonló intézkedéseket. A helyi sajtó szerint ezeknek köszönhetően egyetlenegy AIDS-megbetegedés sem fordult elő az országban.