Egyre több közutat tesznek járhatóvá fokozatosan helyreállítják a megrongálódott vezetékeket, Dobogókőn azonban még mindig kritikus a helyzet.
A reggeli nem túl kecsegető hírek után javulás figyelhető meg az időjárásban, és ennek megfelelően az utakon és az áramellátásban is. A reggel – első sorban a kidőlt fák és a leszakadt ágak miatt – elrendelt útlezárások közül többet sikerült feloldottak Borsod-Abaúj-Zemlpén, Heves és Pest megyében is. A közútkezelő és a katasztrófavédelem dolgozói közös erővel próbálják elhárítani az utakról a közlekedést akadályozó fákat, ágakat.

A fővárosban is javul a helyzet. Akadály nélkül járható az M31-es, az M0-s keleti szektora, délután megnyitották a csúcsforgalom előtt a Budakeszi utat, Az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézetben feloldották a rendkívüli időjárás miatt elrendelt látogatási tilalmat.
A XII. kerületben minden utat járhatóvá tettek a Konkoly-Thege Miklós útnak a Magas út és Eötvös út közötti szakasza kivételével. A Normafa síház közelében még mindig veszéleyes a közlekedés, ennek ellenére megjelentek a katasztrófaturisták.
Az előrejelzések szerint éjjel még lehet számítani – inkább keleten – ónos szitálásra, csütörtökön a Dunától keletre fordulhat elő ónos ködszitálás.
Forrás: MTI



