Kilépett a rendőrség kötelékéből szombaton az a fehér rendőr, aki augusztusban a Missouri állambeli Fergusonban agyonlőtt egy fegyvertelen fekete tizenévest, ami zavargásokat váltott ki a településen és tüntetéseket országszerte.
Darren Wilson azonnali hatállyal távozott a rendőrségtől - közölte szombaton ügyvédje, Neil Bruntrager.
Wilson a St.Louis Post-Dispatch című lappal közölte, hogy saját szabad akaratából hagyja ott a rendőrséget, miután a rendőrőrsén fenyegetéseket kaptak alkalmazása miatt.




