Öt év két hónaptól tizenöt esztendőig tartó szabadságvesztéssel sújtotta tegnapi jogerős határozatával a Fővárosi Ítélőtábla annak a tizennégy vietnami, valamint egy magyar állampolgárból álló csoportnak a tagjait, akik korábban ipari méretekben termesztettek és értékesítettek marihuánát Magyarországon.
Az ügyet kirendelés miatt Szegeden tárgyalták.
A bíróság megalapozottnak találta a nyomozás adatait, amelyek szerint a vádlottak Budapesten és környékén, valamint vidéken nagyobb családi házakat, üzemcsarnokokat béreltek ki, majd azokat úgy alakították át, hogy alkalmasak legyenek a növények termesztésére. A bérbeadóknak a piaci árnál nagyobb díjat fizettek, és a tulajdonosokkal elhitették, hogy műhelyeket és varrodákat üzemeltetnek a házakban.
A vietnamiak helyszínenként több százmillió forintot költöttek az ingatlanok átalakítására, a klímaberendezésekre. Lebukásukig a befektetés megérte, mivel volt olyan ültetvény is, amely havonta milliárdos összegű hasznot hozott nekik. A történtek idején a csoport termelte Magyarországon a legjobb minőségű marihuánát. Az ültetvényeken szinte rabszolgaként tartott vietnamiak dolgoztak, akik nem hagyhatták el a házakat, a rendőrségi rajtaütés alkalmával a nyomozók olyannal is találkoztak, aki nem tudta, hogy melyik földrészen van.



