Holdingot hoz létre a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, s az kiszolgálná a jelenlegi tizenegy börtöncéget – mondta tegnap a távirati irodának Lajtár József vezérőrnagy a büntetés-végrehajtási cégek fennállásának huszadik évfordulója alkalmából rendezett budapesti konferencia szünetében.
A januártól felállítandó holdingtól azt várják, hogy a cégek hatékonyabban működnek majd, és az új struktúrától minőségjavulást is remélnek. A fogvatartottak foglalkoztatására létrehozott börtöncégek biztosítják a huszonnyolc hazai büntetés-végrehajtási intézet belső ellátását, valamint a központi ellátás keretében a rendvédelmi és közigazgatási szervek ruházati és egyéb igényeit.