A vádirat-ismertetéssel kedden megkezdődött a vesztegetéssel és más bűncselekményekkel vádolt negyvenegy ember ügyének tárgyalása első fokon az úgynevezett nyelvvizsgabotrányban a Monori Járásbíróság ügyeként a Budapest Környéki Törvényszéken.
A tárgyalásokat - kirendelés alapján - a Budapest Környéki Törvényszék bírájának vezetésével a törvényszék budapesti központi épületében tartják.
Az elsőrendű vádlott Sz. I.-né és 40 társa ellen indult eljárásban a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség képviseletében Marafai Tamás kezdte meg a kétnaposra tervezett vádirat-ismertetést a Szegedi Gyöngyvér tanácsa által tárgyalt büntetőperben.
Tíz évig tevékenykedett a bűnszervezet
A vád szerint a nyelvvizsga-bizonyítványok korrupciós megszerzésére szakosodott bűnszervezet tíz évig tevékenykedett, felszámolása 2013 márciusában kezdődött meg. A bűnszervezet tagjai személyesen, újságokban, szórólapokon toborozták azokat, akik nem tudással, hanem pénzért akartak német vagy angol nyelvből közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgához jutni. A jelentkezőktől a szervezők eltérő, a vizsga szintjéhez, illetve a vizsgázó anyagi helyzetéhez igazodó árat kértek százezer és kilencszázezer forint között.




