A múlt hónapban tett kivételes globális erőfeszítéseknek köszönhetően akár már 2015-ben véget érhet az ebolajárvány - mondta David Nabarro, a világszervezet ebolaügyi koordinátora az AP amerikai hírügynökségnek pénteken.
Nabarro ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy a világ a betegség feltartóztatását célzó küzdelemnek még a negyedénél sem jár. Mint mondta, teljes készenlétben kell lenni egészen addig, amíg be nem fejeződik az utolsó ebolás beteg kezelése. A helyzet még mindig rossz - tette hozzá.




