Tíz szén-monoxid-érzékelő berendezés közül kilenc nem látja el a feladatát, a vizsgált készülékek többsége nem jelzett a mérgező gáz jelenlétére, vagy hamis riasztást adott – közölte tegnapi, a fűtési szezon kezdetén tartott sajtótájékoztatóján Kathy Attila, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) kabinetvezetője.
Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, a fenti adat nem azt jelenti, hogy a műszerek kilencven százaléka rossz, mert a NFH, és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szakemberei közös akciójukban eleve a gyanús termékeket vizsgálták. Kathy Attila felhívta a figyelmet, hogy lehetőleg mindenki szaküzletben vásárolja meg a szén-monoxid-érzékelőt, és olyan készüléket válasszon, amelyhez forgalmazóik mellékelnek magyar nyelvű használati, illetve beszerelési utasítást. A NFH megkezdte a nem megfelelő termékek kivonását a forgalomból. A berendezéseket kétévente szakemberrel kell ellenőriztetni, ezt azonban csak az emberek öt százaléka teszi meg.



