Százötmilliós forintos közétkeztetési beruházás Kőbányán

Krónika
  • 2014.09.23. - 19:34

Jó hír a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt: a Kőbányai Önkormányzat és a beruházó PENSIO Minőségi Közétkeztetés Kft. kedden átadta a teljesen felújított, modernizált Csupa Csoda Óvoda és Gesztenye Óvoda tálalókonyháit. Az elkövetkezendő három évben további kilenc, összesen 5 500 óvodást, kisiskolást és időskorút ellátó létesítmény felújítását végzik el a kerületben.

Kovács Róbert polgármester kicsi
A közétkeztetéssel kapcsolatban számos változás tapasztalható az elmúlt időszakban. 2014. április 30-án az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendeletet tett közzé, amelyben szabályozni kívánja a közétkeztetésben tevékenykedő társaságok munkáját. A rendelet hatályba lépését a Minisztérium 2014. szeptember 1. helyett 2015. január 1-re halasztotta. Az átmeneti időszakban biztosítható az is, hogy a konyhákat felkészíthessék a rendeletnek megfelelő ételek elkészítésére, és a fogyasztók fokozatosan ismerhessék meg a megváltozott ízvilágot, a csökkentett sót és cukortartalmat, a megszokott fűszerek helyett a zöldfűszerek szélesebb körű használatát, valamint az új alapanyagokat.

 

Reklám