Cáfolta az RTL Klub vasárnap esti híradását Tiszacsege polgármestere, szerinte nincs pánik a faluban, és eddig egyetlen megbetegedésről sem tudnak.
Az RTL Klub vasárnap esti híradása szerint: "Tiszacsege Nagymajorban péntek óta egyre többen betegednek meg az ivóvíztől, idősek és kisbabák is. Hasmenésük van és hánynak. Kiderült, a polgármester már napok óta tud róla, hogy kóli baktériummal fertőzött a víz, de erről ő sem szólt az embereknek".
A polgármester az RTL híradása után vasárnap este a helyszínre küldte az orvosi ügyeletet, derítsék ki, történt-e megbetegedés, és ha igen, azt miért nem jelezték. Az ügyeletes orvos jelenleg is a helyszínen tartózkodik.
Szilágyi Sándor elmondta, hogy csapadékvíz szivárgott be az ivóvíztárba a nagy esőzések miatt, de a vízmű azonnal leválasztotta a tározót a rendszerről, így kizárt, hogy kóli baktériummal fertőzött víz kerülhetett ilyen módon a hálózatba. A hivatalos laboratóriumi vizsgálatig mindenkinek ajánlják a víz fogyasztás előtti felforralását.
Pénteken Nagymarosra is vitetett vizet, ott szintén nem jött információ semmilyen megbetegedésről - tette hozzá, ezen kívül a családi orvosok sem jeleztek neki megbetegedésekről.
Forrás: MTI



