Szükségállapot Libériában az ebola miatt

Az ezret közelíti az áldozatok száma

Krónika
  • 2014.08.07. - 07:34

Ellen Johnson-Sirleaf libériai elnök szükségállapotot hirdetett ki a nyugat-afrikai országban pusztító Ebola-járvány megfékezése érdekében. Az amerikai járványügyi és megelőzési hatóság (CDC) a legmagasabb szintű egészségügyi készültséget rendelte szerdán a járvány miatt.

"A kormány és Libéria népe rendkívüli intézkedéseket követelnek államunk fennmaradása és embereink életének védelme érdekében" - hangsúlyozta szerda éjjel közzétett nyilatkozatában az államfő, aki azonnali hatállyal 90 napos szükségállapot rendelt el, s felszólította honfitársait, hogy kérjék Isten segítségét "a halálos ebola-vírussal" vívott harchoz.

Ebola

A legmagasabb szintű készültség az Egyesült Államokban

A legmagasabb szintű egészségügyi készültséget rendelte szerdán helyi idő szerint az amerikai járványügyi és megelőzési hatóság (CDC) a Nyugat-Afrikában kitört ebola-járvány miatt.

Az Egyesült Államok legutóbb 2009-ben, a H1N1 influenzajárvány idején rendelt el hasonló készültséget.
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) szerdán engedélyezte egy Pentagon által kidolgozott, azonnali Ebola-diagnózisteszt (az úgynevezett DoD EZ1 Real-time RT-PCR Assay) külföldi alkalmazását katonák, segélymunkások és segélyakciók résztvevői körében.

ebola
Reklám