Százéves a villanyrendőr

Magyarországon először Budapesten, a Nagykörút és a Rákóczi út kereszteződésénél alkalmazták a villanyrendőrt

Krónika
  • 2014.08.05. - 11:21

Az ohiói Clevelandben száz éve gyulladt ki az első közlekedési jelzőlámpa. A piros-sárga-zöld hármas azóta világszerte rivális nélküli, bár Kínában megpróbálkoztak a színek felcserélésével, hogy a kommunizmus színe a szabad utat jelentse, a kísérlet mégis káoszba fulladt.

Közlekedési lámpa
Reklám