Lezuhant egy repülő Nairobi légikikötőjénél

A Fokker valószínűleg nem emelkedett a kellő magasságba

Krónika
  • 2014.07.02. - 09:42

Lezuhant egy teherszállító repülőgép szerdán a kenyai főváros, Nairobi légikikötőjénél, négy ember életét vesztette - közölték a reptéri hatóságok.

kenyagép
Fotó: Reuters

A Fokker 50-es típusú repülőgép egy ipari épületre zuhant a repülőtér területén kívül, nem sokkal az után, hogy felszállt a Jomo Kenyatta nemzetközi repülőtérről - derült ki a hatósági közleményből. A létesítményben irodák és műhelyek voltak, amelyekben a korai órákban feltehetően nem tartózkodott senki. Az előzetes vizsgálatok szerint a Fokker a felszállás során nem emelkedett a kellő magasságba, és nekiütközhetett egy elektromos távvezetéknek a város Embakasi nevű negyede felett. A hatóságok közlése szerint a négy halott között volt a gép kapitánya és a másodpilóta.

Forrás: MTI, Reuters

Reklám