Semjén: Az erdélyi magyar választók kényszerítették ki az RMDSZ és a Fidesz-KDNP szövetségét

Közös feladat rávenni Brüsszelt, hogy döntsön az őshonos kisebbségek védelméről, mutatott rá Kocsis Máté - Kongresszust tartott az RMDSZ

Határon túl
  • 2019.02.22. - 16:18

Semjén Zsolt szerint teljes a bizalmi együttműködés Orbán Viktor és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök között, de az RMDSZ és a Fidesz-KDNP szövetségéről nem a politikusok állapodtak meg: ezt az erdélyi magyar választók kényszerítették ki.

A magyar kormány miniszterelnök-helyettese a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) kongresszusán mondott köszöntőjében beszélt erről pénteken, Kolozsváron. Kijelentette: azok az erdélyi magyarok kényszerítették ki a magyarországi kormánypártok és az RMDSZ együttműködését, amelyek elsöprő többségben szavaznak a romániai választásokon az RMDSZ-re, a magyarországi választásokon pedig a Fidesz-KDNP-re.

Kijelentette: "Semmi nem fogadható el, ami gyengíti az RMDSZ-t", mert ha a szövetség meggyengülne, véget érne az erős magyar érdekképviselet az erdélyi önkormányzatokban és a bukaresti parlamentben. Úgy vélte: az RMDSZ-re a román-magyar kapcsolatok területén is szerep hárul. Hozzáfűzte: amikor Románia és Magyarország együttműködött, az segítette a brüsszeli források lehívását.

kocsis máté
Az RMDSZ 14. kétnapos kongresszusán a csaknem ezer küldött elnököt választ, és elfogadja a Jövő Erdélyben című vitairatot, amely azt erdélyi magyarság jövőképét, cselekvési prioritásait vázolja fel. Az elnöki tisztségre az RMDSZ-t nyolc éve vezető Kelemen Hunor az egyedüli jelölt.
Reklám