Pásztor István: A vajdasági szavazópolgárok hatvan százaléka voksolt

A KMKSZ üdvözli a kötelező betelepítésről tartott népszavazás eredményét

Határon túl
  • 2016.10.03. - 15:48

A rendelkezésre álló információk szerint a szavazati joggal rendelkező vajdaságiak mintegy 60 százaléka vett részt a kvótareferendumon, és Pásztor Istvánnak, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökének meggyőződése szerint a szavazók több mint 90 százaléka nemmel voksolt.

A VMSZ elnöke hétfői interjújában kiemelte, pártja számára fontos volt, hogy mozgósítsa a vajdasági szavazópolgárokat, és hogy a vajdaságiak részvételi aránya ne rontson a népszavazás eredményén. A politikus leszögezte, hogy elégedett, mert - mint mondta - a vajdasági voksok nemhogy rontottak volna, hanem javítottak az eredményen. 

Magyarország és Szerbia érdekei egybeesnek a migránskérdésben - fogalmazott Pásztor István. Mint mondta: Szerbia és így a Vajdaság a nyugat-balkáni migrációs útvonalon fekszik, ami azt eredményezi, hogy "akarva-akaratlanul lecsapódnak ránk a migráció negatív következményei".

"Szerbiában magyar közösségként abban vagyunk érdekeltek, hogy az ország ne legyen parkolópálya, ne torlódjanak itt fel a migránsok, mert az csak feszültségeket, konfliktusokat, közbiztonságromlást, és az életkörülmények romlását fogja jelenteni számunkra. Ilyen értelemben nemcsak a kvótanépszavazás a fontos, hanem az is, hogy Szerbia mind erőteljesebben próbálja a saját határait megvédve elkerülni azt, hogy minél több migráns kerüljön ide" - magyarázta a VMSZ elnöke. 

A legnagyobb délvidéki magyar párt vezetője szerint a 3,3 millió szavazó több mint 98 százalékának egybehangzó véleménye "olyan erőteljes válasz a feltett kérdésre, amit nem lehet megkerülni", és aminek kell, hogy legyenek közjogi következményei az Orbán Viktor miniszterelnök által már említett alkotmánymódosítás formájában. Pásztor István szerint politikai jelentősége is van a szavazók számának, ugyanis "ennyi ember véleményét ismerve más típusú, más fajsúlyú mondatokat tud kimondani a miniszterelnök, amikor a migránskérdésekkel kapcsolatos ügyekben Magyarország álláspontját képviseli".

A KMKSZ üdvözli a kötelező betelepítésről tartott népszavazás eredményét

A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) elnöksége hétfőn Ungváron kiadott nyilatkozatában üdvözli a kötelező betelepítésről vasárnap Magyarországon tartott népszavazás eredményét.

Az dokumentum szerint a KMKSZ üdvözli a 2016. október 2-án tartott magyarországi népszavazás eredményét. "Annak ellenére, hogy a részvételi mutatók nem érték el az érvényességi küszöböt, a magyar társadalom egyértelműsítette álláspontját a kérdésben" - áll a nyilatkozatban.         

A KMKSZ vezető testülete leszögezte: "a szavazati jogukkal élő választópolgárok zöme nemet mondott a kötelező betelepítési kvótákra, ami elegendő ahhoz, hogy a magyar kormány meghozza azokat a jogi lépéseket, melyek többek között az alaptörvényben is rögzíthetik a kényszerbetelepítések tilalmát, továbbá megfelelő hivatkozási alapot biztosít arra, hogy Európai Uniós szinten is megjelenhessen a magyarok véleménye".

Reklám